تبلیغات
خنده بازار - طرز تهیه یك مدرسه خوب غیر انتفاعی
 طرز تهیه یك مدرسه خوب غیر انتفاعی ... طنز ,

چون طرز تهیه مدرسه غیرانتفاعی در دوره‌های مختلف ابتدایی، راهنمایی و متوسطه متفاوت است، لذا فعلاً به طرز تهیه یك دبیرستان و پیش‌دانشگاهی خوب اكتفا می‌كنیم.

مواد لازم:

پول كافی، یك ساختمان كه اتاق به اندازه كافی داشته باشد (حالا اگر ساختمان قبلاً مسكونی بوده و با هیچ استاندارد فضای آموزشی مطابقت ندارد، مهم نیست)، شرط معدل بالای  19، گذاشتن هفت‌خوان رستم برای گزینش و پذیرش دانش‌آموز، اخذ شهریه رسمی و غیررسمی و كمك‌‌های مردمی و هرچه به پول ختم می‌شود.......

چون طرز تهیه مدرسه غیرانتفاعی در دوره‌های مختلف ابتدایی، راهنمایی و متوسطه متفاوت است، لذا فعلاً به طرز تهیه یك دبیرستان و پیش‌دانشگاهی خوب اكتفا می‌كنیم.

مواد لازم:

پول كافی، یك ساختمان كه اتاق به اندازه كافی داشته باشد (حالا اگر ساختمان قبلاً مسكونی بوده و با هیچ استاندارد فضای آموزشی مطابقت ندارد، مهم نیست)، شرط معدل بالای  19، گذاشتن هفت‌خوان رستم برای گزینش و پذیرش دانش‌آموز، اخذ شهریه رسمی و غیررسمی و كمك‌‌های مردمی و هرچه به پول ختم می‌شود، به كار گرفتن چند دبیر رسمی و معروف با هزینه‌های آن‌چنانی، اجرای طرح و برنامه‌های مختلف و به پیوست آن ارائه آمار و نمودارهای موفقیت (حال این برنامه‌ها از كجا درمی‌آید و طبق كدام معیارهای علمی است، به كسی مربوط نیست)، كار كشیدن از دانش‌آموز (هرچه بیشتر كار بكشی معروف‌تر می‌شوی، بالاخره برای والدین هم 20 گرفتن فرزندشان مهم است نه روش كار)، كمی تا قسمتی هم ارتباط و وابستگی به مقامی و مسئولی و خلاصه كسی كه كاره‌ای باشد.

روش تهیه:

اول باید آنقدر از خودتان تعریف كنید و آنقدر برای خودتان مایه بگذارید كه كسی در هنر و مهارت و كاردانی شما شكی نداشته باشد و حتی وقتی پولی هم می‌دهد احساس كند كه باز هم بدهكار است.

دوم قانع كردن مردم برای این كه بدانند آموزش چیزی است كه فقط شما بلدید و بقیه ول‌معطل هستند! تنها جایی كه دانش‌آموزان عزیز و معدل بالای  19 می‌توانند در آن مدارج ترقی را طی كنند، همین مدرسه است و بس. البته اگر مدارس اقماری و وابسته دارید، باید جایی هم برای آنها باز كنید. برای مردم ثابت كنید كه مدارس اقماری هم از خودتان هستند و اگرچه فرعی‌اند، اما فرق چندانی با اصل ندارند.

سوم یك برنامه منظم در پیش بگیرید. آزمون‌های منظم، ساعات درسی منظم، شرایط اخراج منظم، پول گرفتن منظم و خلاصه یك مدرسه منظم.

چهارم كنترل و نظارت دقیق بر فعالیت‌ دانش‌آموزان است. اجازه ندهید جیك‌شان درآید، چشمش كور؛ نمی‌خواست درس بخواند، این مدرسه نمی‌آمد. حالا در آموزش و پرورش همه دنیا یك  چیزهایی درباره انگیزه‌های درونی، مهارت‌های زندگی، خلاقیت، ارتباط آموخته‌های درسی با زندگی، فراشناخت و غیره می‌گویند، برای خودشان می‌گویند، به ما چه! ما همین را بلدیم كه دانش‌آموز را با زور - البته زور محترمانه و گاه غیرمحترمانه - وادار كنیم درسش را بخواند، بالاخره پدر و مادرش برای همین او را دست ما سپرده‌اند.

پنجم شركت دادن دانش‌آموزان در انواع و اقسام آزمون‌های علمی و المپیادها است تا با كسب نتایج موفقیت‌آمیز ثابت كنیم كه چقدر خوب كار كرده‌ایم.

5- آموزش و پرورش كه كاری به كارتان ندارد، نه حمایت علمی می‌كند و نه حمایت غیرعلمی. ادارات آموزش و پرورش بعد از مدتی شما را تافته جدابافته تلقی كرده و تا حدودی فاصله خواهند گرفت. تازه شاید لازم باشد شما گاهی كمكی هم به آموزش و پرورش  بكنید. بنابراین از هیچ چیز نترسید. سفت و محكم بایستید. اگر اولیا به شرایط شما اعتراض كردند، بگویید همین است كه است، خوش‌تان نمی‌آید خداحافظ، اگر دانش‌آموزی علی‌رغم تلاش‌های آموزشی شما عرضه نداشت و افت كرد، خیلی راحت عذرش را بخواهید، اگر مشكل مالی پیدا كردید، غصه نخورید اولیاء كه هستند و...

پایان كار:

مدرسه عالی داریم هیچ كی نداره، نتایج خوب خوب داریم هیچ كی نداره

تموم دنیا بیایید تماشا، بگید صد آفرین، هزار ماشاءا...

نتیجه اخلاقی:

خیلی خوب است كه آدم خودش كارش را تأیید كند و از كارش خوشش بیاید. خود‌گویی و خودخندی، عجب مرد هنرمندی! توصیه می‌شود مدارس دنیا بیایند از مدارس خوب ما الگوبرداری كنند.


نوشته شده توسط مهتاب در پنجشنبه 28 تیر 1386 و ساعت 01:07 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ قبل و بعد از ازدواج
+ المپیک
+ کشفیات
+ مبانی کامپیوتر
+ حس برادری
+ دزدی
+ 7%
+ تست کنکور
+ داستان چت روم ها
+ یک داستان غم انگیز!
+
+ عروسک چینی
+ تست ناشنوایی
+ داستان لیوان آب
+ مقایسه دانشگاه با فیلم ها

صفحات :

media media media media media media